»

Mar 07

Pokrywa zaworów w kolorze – Farba VHT Wrinkle Plus

Pokrywa zaworów

Jakiś czas temu postanowiłem wziąć się za pokrywę zaworów. Moja była pomalowana na czarno, miejscami farba odchodziła a mi marzyła się czerwona. VHT Wrinkle Plus to farba amerykańskiej produkcji, bardzo popularna wśród tunerów chcących upiększyć przestrzeń pod maską.

 

Do usunięcia starej farby wybrałem wiertarkę z kilkoma różnymi szczotkami drucianymi.

usuwanie starej farby

Przechodzimy do działania… Stara farba usunięta mechanicznie i chemicznie – była na tyle kiepska, że pod wpływem NITRO rozpuściła się jak masło na patelni (gdybym sprawdził to od razu, nie musiałbym szlifować jak debil)

Farba usunięta Pokrywa pomalowana

Według producenta preparat ten znosi temperatury do 350 st. F. (177 st. C). Po przejechaniu około 4000 km wszystko w porządku. Nic nie odchodzi. Myślę, że pokrywa zaworów pożyje długo.

Zamontowana pokrywa zaworów

[important]Mała rada: Czytajcie instrukcje przed wykonaniem pracy a nie po. Element pomalowany farbą VHT należy wsadzić do piekarnika (czas i temperatura podane na puszce) W przeciwnym wypadku może schnąć bardzo długo, prawie wieczność :)[/important]

1 komentarz

  1. Lukasz

    Powiem Ci, że ładnie to wygląda, Ale gdyby nie kable zapłonowe pomalowane na czerwono to efekt by był dużo słabszy. świetna robota już wyobrażam sobie minę na twarzy mojej żony kiedy wchodzi do kuchni a tam w piekarniku dochodzi pokrywa zaworów. hahah Piękne pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *