«

»

Mar 09

Kolorowe nakrętki do felg D1 Spec – Czy warto?

D1 Spec

 

W oczekiwaniu na wyższe temperatury, które niewątpliwie będą potrzebne przy moich garażowych rewolucjach postaram się wykorzystać zgromadzone do tej pory materiały. Kiedyś przy zakupie alufelg zacząłem myśleć o nakrętkach do felg, które fajne pasowałyby do (w moim przypadku) czarnych lśniących kół. Pomyślałem o kolorze czerwonym. Jako, że remont mojej Hondy znacznie się wydłużył, śruby przestały być priorytetem…. i  całe szczęście.

 

 

Znajomy zakupił czerwone nakrętki do felg firmy D1 spec. Po rocznej eksploatacji wyglądają nieciekawie, farba wyblakła i miejscami poodchodziła. Można stwierdzić, że jest to zbędny wydatek. Dlaczego? Podobne nakrętki, ale już bez magicznego napisu „D1 Spec” można zakupić taniej a różnicę w cenie przeznaczyć na ewentualne poprawki lub piwo 😉

 

Tu można zobaczyć różnicę pomiędzy nowymi a zużytymi nakrętkami. W rzeczywistości różnica jest jeszcze bardziej widoczna.

nakrętki D1 Spec nakrętki D1 Spec

Co prawda, na allegro znajdziemy te bajery za około 150 zł, ale to wciąż sporo, bo i tak trzeba będzie później je malować. A jeśli ktoś „grzebie” przy aucie częściej niż przeciętny kowalski na 100% porysuje je kluczem. Sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby elementy te były barwione w masie. Wtedy rysy nie powodowałyby zmian koloru. Moim jakże subiektywnym zdaniem kupno takich gadżetów jest bez sensu. Do następnego razu…

8 Komentarzy

Skip to comment form

 1. xXx

  Stosując lekkie kute nakrętki obowiązuje zakaz stosowania jakichkolwiek środków chemicznych do mycia felg. Tak dzieje się jeśli do mycia felg używa się chemii (usuwanie pyłu z klocków hamulcowych) lub korzysta z myjni ręcznej bądź automatycznej. Felgi myjemy wodą z niewielkim dodatkiem mydła, a nakrętki długo będą cieszyć oko nienagannym wyglądem.

 2. Dawid

  Takie nakrętki można wyflokować lub nanieść na nie hydrografikę. Widziałem coś takiego w poznaniu. Niestety trochę to kosztuje.

 3. Cezary

  Niestety to są podróbki. Oryginały maja większy odstęp miedzy białym tłem z literami D1 a napisem Spec. Myślę, że oryginały byłyby wytrzymalsze.

  1. RZ

   Ciekawe…. Masz jakieś zdjęcie dla przykładu?

 4. Hipolit

  Czyli co, oryginały nie uległy by takiej degradacji? Nikt pewnie nie dałby sobie za to ręki obciąć…

 5. koso

  Niestety znajomy kupil podrobki 🙂

  1. RZ

   Ciężko teraz to stwierdzić. Sam tego nie kupował, tylko mechanik mu zamówił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *