«

»

Gru 02

Kamera sportowa SJ4000

W końcu „przyszła” do mnie długo oczekiwana paczka prosto z Chin. Jest to budżetowa kamera sportowa dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą wydawać pieniędzy na GoPro lub po prostu będą nagrywać raz na rok…

 

SJCAM SJ4000 wifi

SJ4000 to produkt chwalony na forach internetowych. To właśnie opinie internautów (i cena) przekonały mnie do zakupu. Za $99 otrzymujemy kamerę z baterią, ładowarką i licznymi uchwytami montażowymi za wyjątkiem przyssawki do szyby. Ładowarka samochodowa to też oddzielna kwestia.

Model z funkcją WIFI jest droższy o niecałe 20 dolarów od tego podstawowego.Jest to opcja szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy nie mamy fizycznego dostępu do kamery np. gdy mamy ją umieszczoną na dachu samochodu. Wystarczy zamontować smartfona w pobliżu naszych rąk aby mieć możliwość sterowania nagrywaniem oraz podgląd.

 

 

 

 

kamera SJ4000 w wodoodpornej obudowie

Kamera sprawia wrażenie delikatnej i raczej taka jest, dlatego lepiej używać jej w ochronnej obudowie. Mikrofon jest bardzo nieczuły. Dzięki temu nie słychać podmuchów wiatru na filmie co uważam za plus. Natomiast możemy zapomnieć o nagrywaniu rozmów, ponieważ trzeba mówić głośno i czasami nienaturalnie.Jakość filmów, jak za tę cenę jest ok.

Najsłabszym ogniwem tego urządzenia bez wątpienia są przyciski. Zazwyczaj psuje się „włącznik”, który naprawimy z pomocą porad znalezionych na YouTube. W moim przypadku (już po dwóch dniach) zepsuł się przycisk od włączania funkcji WIFI (możliwe, że za mocno go wcisnąłem). Kamera nagrywa, ale nie ma możliwości skorzystania z podglądu na smartfonie czy tablecie. Ze względu na długi czas oczekiwania na wysyłkę (do Chin i z powrotem to będzie ponad 6 tygodni) poprosiłem sprzedawcę o zwrot różnicy pomiędzy wersjami kamery z WIFI i bez (czyli jakieś $17) a kamerę naprawię sam.

Jeśli ktoś z Was wybierze SJ4000 niech uważa na podróbki. najlepiej kupić ze sprawdzonego źródła, które znajdziecie na forach o tejże tematyce.

1 komentarz

  1. Hopman

    Wszystko fajnie tylko ten transport z Chin… bywa z tym różnie niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *